Za adventom do Libereckého kraja a Drážďan

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 585904
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Adventné zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Na vianočné trhy do Viedne, Budapešti či Prahy chodíte každý rok a chceli by ste konečne vidieť a zažiť aj niečo iné? Poďte s nami do severných Čiech! Okrem krajského mesta Liberec sa na advent naladíte napr. vo výrobe vianočných ozdôb, drevených hračiek či v múzeu betlehemov. Využijeme aj blízkosť Nemecka a navštívime jedny z najstarších vianočných trhov v Drážďanoch a v centre územia bývalého Lužického Srbska v meste Bautzen alebo Budyšín.

 

8.12.2016 – piatok: V skorých ranných hodinách (6.30 hod.) odchod z Bratislavy, prejazd Českou republikou do Krkonoš. Našou prvou zastávkou bude dedinka Poniklá, v ktorej sídli firma Rautis vyrábajúca sklenené vianočné ozdoby tradičným spôsobom. Anjeliky, hviezdičky, gule, ale aj autíčka či iné neobvyklé tvary odtiaľ putujú do celého sveta. Aj vy si budete môcť zakúpiť zhotovené ozdoby alebo sety na výrobu ozdôb za zvýhodnené ceny. Absolvujeme tu prehliadku výroby a tvorivú dielňu, kde si každý môže poskladať vianočnú ozdobu z pripravených komponentov. Z Poniklej sa presunieme do ďalšej obce – Albrechtice v Jizerských horách. Aj tu nás čaká predvianočné nakupovanie a exkurzia do výroby, tentokrát vo firme Detoa. Už desaťročia tu vyrábajú drevené hračky a korálky, majú napríklad práva na výrobu drevených Krtečkov a jeho kamarátov. Vo výrobe uvidíme, ako vzniká telo Krtečka, ježka, drevených kociek alebo kúskov do spoločenských hier. Súčasťou fabriky je podniková predajňa so sortimentom za zvýhodnené ceny. Určite tu objavíte skvelé nápady na vianočné darčeky. Prvý deň zakončíme v krajskom meste Liberec a vychutnáme si atmosféru na miestnych vianočných trhoch. Pozrieme si aj exteriéry neorenesančnej radnice na Námestí Edvarda Beneša, okolité uličky a samozrejme zostane čas na varené vínko či punč. Večer sa ubytujeme v Liberci.  

9.12.2016 – sobota: Mesto Liberec sa nachádza v jednej z najsevernejších častí Českej republiky, česko-nemecko-poľskom pohraničí. Do Nemecka je to odtiaľ len na skok a my to využijeme v sobotu na výlet za tamojšími vianočnými trhmi. Najprv navštívime saskú metropolu Drážďany, kam za viac než desiatkou trhov mieria turisti z celého sveta. Okrem tradičného Striezelmarktu (tento rok už 583. edícia) si pozrieme aj ďalšie trhy. V adventnom období je na vianočné mestečko zmenené skoro celé centrum mesta od hlavnej stanice po historické uličky. Popri obzeraní stánkov a nasávaní atmosféry nevynecháme ani pohľady na najdôležitejšie pamiatky v Drážďanoch: po zbombardovaní znovuvybudovaný Frauenkirche, galériu Zwinger, kráľovský zámok... Podvečer sa vydáme na cestu naspäť do Liberca, ale cestou nás ešte bude čakať zastávka v centre územia Lužických Srbov v meste Bautzenči poslovenčene Budyšín. Tunajší vianočný trh sa volá Václavský, podľa kráľa Václava IV., ktorý dal Budyšínu právo konať trh s mäsom už na konci 14. storočia. Z tohto trhu sa postupne vyvinul vianočný jarmok, takže v Budyšíne sa dnes pýšia už 634 rokov trvajúcou tradíciou. Pravdepodobne ide o vôbec najstarší vianočný trh v Nemecku. My si ho vychutnáme vo večerných hodinách na približne dvojhodinovej prestávke cestou do Liberca.

10.12.2016 - nedeľa: V dopoludňajších hodinách sa pôjdeme pozrieť na jednu z top atrakcií v Libereckom kraji - vrchol kopca Ještěd s lanovkou a horským hotelom. Televízny vysielač a hotel z druhej polovice 60-tych rokov bol nedávno zvolený za stavbu storočia. O jeho monumentálnosti sa pohľadom zospodu na zužujúci sa kužel budete môcť presvedčiť sami. Do výšky 1012 m.n.m. sa odvezieme lanovkou. Budeme mať čas aj na návštevu reštaurácie priamo vo vysielači a v prípade pekného počasia budú výhľady na všetky strany stáť za to. Cez obed sa presunieme do rázovitého Kryštofovho Údolia pri Liberci. Je to malebná dedinka so zachovanou architektúrou podstávkových domov, z ktorých sa mnohé využívajú na rekreačné účely. Lákadlom rekreačnej oblasti je aj technická pamiatka – železničný viadukt, viaceré reštaurácie a kaviarne, ale hlavne Múzeum betlehemov, vianočných tradícií a hračiek. Zaspomíname si, ako vyzerali Vianoce kedysi, s čím sa hrávali naši starí a prastarí rodičia a tiež sa pred cestou domov občerstvíme v niektorom miestnom pohostinstve. Potom nás už bude čakať iba približne päťhodinová cesta do Bratislavy, kam prídeme plní dojmov (a možno aj s nejakými vianočnými darčekmi) vo večerných hodinách (cca 20.00 hod.).

Cena zahŕňa: 2x ubytovanie s raňajkami v dvojlôžkovej izbe v hoteli Unihotel, autobusovú dopravu, služby sprievodcu CK, DPH, parkovné.   

Fakultatívne doplatky: Doplatok za jednoposteľovú izbu: 15 eur / pobyt Komplexné cestovné poistenie: 2,05 EUR/osoba/deň, 2,5 EUR/osoba/deň Miestenka v autobuse: 7 eur      

Predpokladané vstupné: Exkurzia vo firme Rautis v Poniklej – dospelý 40 Kč, deti 20 Kč Kreatívna dielňa v Rautise – závisí od vybranej ozdoby od 30 Kč do 130 Kč Exkurzie vo firme Detoa v Albrechticiach – dospelý 90 Kč, seniori 80 Kč, deti 70 Kč Spiatočná jazda lanovkou na Ještěd – dospelý 149 Kč, deti a ZŤP 74 Kč Múzeum betlehemov – dospelý 50 Kč, seniori 25 Kč, deti 15 Kč.

Aktuality

Predaj exotiky

16.1.2017 -  Blížiaci sa koniec leta neznamená, že ...

Z Bratislavy priamo do Dubaja pokračuje i v roku 2017

16.1.2017 - V spolupráci s CK sme do našej ponuky ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Počasie

Nemecko
dnes:   4 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 4,86 TRY
Americký dolar  EUR 1,23 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Royaldom BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Hunguest Hotel Pelion**** BANNER: Súkromné gymnázium Cogitatio VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

↑ Nahor