Potulky MORAVOU - hrady, zámky a pamiatky UNESCO

Destinácia: Česká republika
Kód zájazdu: 1119361
Cena od: 147,87 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

02.07.2021 3 dni First Minute 147,87 € +0 € autobusová
27.08.2021 3 dni First Minute 147,87 € +0 € autobusová

Popis zájazdu1.deň:
 odchod zo Slovenska v ranných hodinách, príchod k romantickému hradu Bouzov, založeného na prelome 13. a 14. storočia,  ktorý je známy najmä vďaka mnohým rozprávkam a historickým filmom, ako je Fantaghiro či Arabela. Návšteva hradu  Šternberk z 13. storočia, pôvodne obranné stredoveké sídlo láka návštevníkov nevšednou atmosférou a bohatou zbierkou  umeleckých predmetov dovezených z celej Európy. Presun do Olomouca – druhá najväčšia pamiatková rezervácia v Českej  republike, krátka prechádzka centrom, odchod na ubytovanie.

2.deň:
 raňajky, pokračovanie v prehliadke Olomouca – Horné a Dolné námestie, barokový stĺp Najsvätejšej trojice (UNESCO),  Arcibiskupský palác, Olomoucký hrad, renesančná radnica s orlojom, Katedrála sv. Václava. Návšteva pútnického miesta  Svatý Kopeček s Bazilikou Panny Márie, ktorý je častým cieľom nielen pútnikov, ale aj obdivovateľov barokového umenia.  Presun ku hradu Helfštýn, najväčšej stredovekej hradnej pevnosti v Európe s expozíciou umeleckého kováčstva a historickou  mincovňou, návrat na ubytovanie.

3.deň:
 raňajky, odchod do mesta Kroměříž, ktoré je známe Arcibiskupským zámkom s barokovou Podzámockou a renesančnou  Kvetnou záhradou (UNESCO). Prehliadka Arcibiskupského zámku patriaceho medzi najvýznamnejšie kultúrne pamiatky na  Morave z obdobia baroka. Presun k zámku Buchlovice – architektonický skvost v štýle talianskeho baroka s bohato zdobeným  interiérom, prekrásnym parkom a bohatou výstavou fuksií. Odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.

Aktuality

Silvester Zanzibar odlet Bratislava

2.11.2020 -  s veľkou radosťou  vám oznamujeme ...

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,20 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Klima PLUS VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
↑ Nahor