Paríž vo farbách impresionistov

Destinácia: Francúzsko, Ile-de-France (Paríž), Paríž
Kód zájazdu: 1110947
Cena od: 758 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.10.2021 5 dní First Minute 758 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
s Ľubicou Šedivou - autorkou knihy Paríž - výlety na víkendy. 

1. deň:
V ranných hodinách transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni a následne odlet do Paríža. Po prílete sa presunieme do hotela na Montmartri a začneme objavovať „umelecký Montmartre“ . Vydáme sa po stopách geniálnych maliarov, ktorí počas svojho života boli odmietnutí a dnes v aukčných sieňach sú ľudia ochotní za ich obrazy platiť miliónové sumy. Štvrť Montmartre – milovaná, zatracovaná, bohémska, divoká a tak milovaná umelcami. Spoznáme veľkosť malého maliara Henriho de Touluse Lautreca, ktorý najviac stelesňuje nočný Paríž a veselý Montmartre. Pokračujeme po stopách Vincenta Van Gogha, Picassa a Maurica Utrilla. Navštívime Musée de Montmartre. Nikde inde nepochopíme tak, ako v bývalých ateliéroch mnohých maliarov a v Renoirovej záhrade, prečo bol „Butte“ tak milovaní umelcami. Pri dobrom jedle a víne sa necháme opojiť atmosférou umeleckého Montmartru. Návrat do hotela na ubytovanie. Deň ešte nekončí.

2. deň:
Po raňajkách sa vydáme spoznávať zaujímavú štvrť La Nouvelle Athene, ktorá začala vznikať na začiatku 19. st. pod Montmartrom. Svoje nové panské sídla tu mali nielen bohatí podnikatelia, ale žila tu veľká komunita umeleckej elity spisovateľov, hercov, hudobníkov, či maliarov. Spomeňme len tých najslávnejších ako Dumas st., Zola, Bizet, Chopin, Delacroix či George Sandová. Romantické umelecké hnutie je dnes symbolizované domom Ary Scheffera, kde dnes sídli jedno z najpôvabnejších múzeí, Múzeum romantického života. Len kúsok ďalej sídli unikátne a dych berúce múzeum Musée Gustave Moreau. Vstúpite do rozprávkových malieb a rovnako ani drevené schodisko vás nenechá chladnými. Budeme pokračovať až k farskému kostolu Notre Dame de Lorette. Zažijete jeden z najkrajších pohľadov na baziliku Sacré Coeur. Metrom sa presunieme na kráľovské námestie Concorde a prejdeme sa jesennou záhradou Tuileries, ktorá je akousi predsieňou Louvra. Vrátime sa na ubytovanie, keď sa nám bude chcieť.

3. deň:
Raňajky. S novou vášňou vyrazíme obdivovať obraz, ktorý dal meno celému umeleckému smeru „Impression soleil levant“. V prekrásnych záhradách plných sôch Jardin du Ranelagh navštívime Musée Marmottan Monet. Mestský palác je dnes sídlom umeleckých zbierok od renesancie až po empír. Je tu najväčšia zbierka Clauda Moneta na svete, diela ďalších impresionistov či postimpresionistov ako Boudin, Barthold, Corot, Degas, Manet, Pissaro, Renoir, Rodin, Sisley, Gauguin či maliarka Berthe Morisot. Plní dojmov prejdeme do štvrte Passy. Na ulici s úžasnou atmosférou Rue d´Annoncation si dáme chutné palacinkové menu a pohár cidre alebo vína? Máme dobrý smer, priatelia, deň nekončí.

4. deň:
Raňajky. Dnes sa vydáme cez rieku Seinu k budove Dôme des Invalides. V blízkosti sa nachádza záhrada a múzeum geniálneho impresionistického sochára Rodina. V roku 2015 bola ukončená rekonštrukcia múzea, ktoré okrem Rodinových sôch ponúka aj sochy od jeho žiačky a milenky Camille Claudel. Jej ťažký životný osud a neuveriteľné nadanie bude tiež našou témou. Pri obdive diel jedného či druhého umelca si spomeniete na ich spoločnú cestu a tvorbu, na všetko, čo ovplyvnilo ich životy, súkromné aj umelecké. Camillino súsošie Zralý vek či Vek dospelosti najviac vystihuje jej vzťah k Rodinovi. Osud či nešťastná láska? Odpovede budeme hľadať medzi jesennými farbami záhrady plnej sôch. V reštaurácii si dáme rýchle občerstvenie a budeme pokračovať v našej ceste jesenným Parížom. Deň zakončíme skvostom medzi impresionistickými múzeami v Musée d´Orsay. Nájdete tu všetko, čo uspokojí vaše umelecké chute. Návrat na ubytovanie.

5. deň:
Po raňajkách sa odubytujeme, odchod z hotela. Voľný program, ale v ponuke bude aj spoločný. Záleží len na vás. Transfer z hotela na letisko, odlet z Paríža do Viedne, transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
4x ubytovanie v 3* hoteli 

Stravovanie:
4x raňajky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu na trase Viedeň - Paríž - Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1 izbu 285 EUR. Prepravu počas pobytu v Paríži a stravu okrem uvedenej, vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie. 

Doprava:
letecká

Paríž

Aktuality

Silvester Zanzibar odlet Bratislava

2.11.2020 -  s veľkou radosťou  vám oznamujeme ...

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,21 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 9,33 TRY
Americký dolar  EUR 1,19 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Klima PLUS VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
↑ Nahor