Okúzľujúca WROCLAW a okolie

Destinácia: Poľsko, Dolnosliezke vojvodstvo
Kód zájazdu: 1119630
Cena od: 175,77 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

18.06.2021 3 dni First Minute 175,77 € +0 € autobusová
27.08.2021 3 dni First Minute 175,77 € +0 € autobusová

Popis zájazdu1.deň:
 odchod zo Slovenska v ranných hodinách, príchod do Brzegu, v ktorom sa nachádza zámok slezských Piastovcov, známy aj  ako Slezský Wawel. V objekte sídli Múzeum slezských Piastovcov, ktoré zoznamuje návštevníkov s dejinami mesta,  slezských Piastovcov a prezentuje tiež slezské sochárstvo a maliarstvo. V zbierkach múzea sa nachádzajú aj sarkofágy  lehnicko-brežských kniežat a stredoveký lovecký luk. Presun do mesta Wroclaw – štvrté najväčšie mesto Poľska, nazývané aj  ,,poľské Benátky“, krátke zoznámenie sa s mestom zloženým z 12 ostrovov a viac ako 100 mostov, odchod na ubytovanie.

2.deň:
 raňajky, prehliadka mesta Wroclaw, ktoré je právom považované za jedno z najkrajších miest v Poľsku. Prechádzka mestom  – ostrov Tumski s gotickou katedrálou sv. Jána Krstiteľa, Tumski most, trhové námestie, radnica, stredoveké domy Janko a  Marienka, kostol sv. Alžbety, Vroclavská univerzita s historickou Aulou Leopoldina, Raclawická panoráma, park Szczytnicki s  Japonskou záhradou, Hala storočia (UNESCO), Multimediálna fontána, individuálne voľno, návrat na ubytovanie.

3.deň:
 raňajky, návšteva zámku Ksiaz – tretí najväčší zámok v Poľsku s viac ako 400 miestnosťami, postavený na skalnatom  výbežku nad riekou Pełcznica, ktorý ponúka svojim návštevníkom krásne zámocké interiéry a tajomné podzemné chodby  vybudované počas 2. svetovej vojny. Presun ku Kostolu mieru (UNESCO) vo Swidnici, najväčšiemu drevenému kostolu v  Európe, s nádherným barokovým interiérom. Odchod na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách.

Aktuality

Silvester Zanzibar odlet Bratislava

2.11.2020 -  s veľkou radosťou  vám oznamujeme ...

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,20 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Klima PLUS VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
↑ Nahor