15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


22.4.2020 Prevádzky cestovných kancelárií a agentúr zostávajú naďalej uzatvorené do odvolania z dôvodu nemožnosti dodržať niektoré zo záväzných opatrení vlády (napr. nutnosť zabezpečenia priameho vetrania priestorov, kompletnej sanitácie prevádzky, a.i.), tiež v súlade s §250 b) ods. 6 Zákonníka práce z dôvodu obmedzenia činnosti zamestnávateľa ako dôsledku vyhlásenia mimoriadnej situácie.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Zebrzydowská kalvária-Wadowice-Pisarzowice

Destinácia: Poľsko, Malopoľské vojvodstvo, Wadowice
Kód zájazdu: 1088045
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

PROGRAM:

06:00 hod odchod zo Žiliny cez Čadcu na Zebrzydowskú kalváriu, prehliadka pútnického miesta, ktoré je od r. 1999 zapísané na Listine svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.História kalvárie siaha do 17. storočia, kedy tu Mikolaj Zebrzydowski – vojvoda krakovský – dal postaviť kaplnku Ukrižovania Ježiša Krista podľa sadrového modelu jeruzalemskej kaplnky Svätého kríža.To bol impulz k vybudovaniu celej krížovej cesty podľa vzoru kalvárie v Jeruzaleme, ako aj k postaveniu kláštora. Okolitá krajina pripomínala krajinu okolo Jeruzalema v časoch, kedy tam žil Ježiš. Postupne vznikol úžasný architektonický komplex, ktorý budovali viaceré generácie rodu Zebrzydowských a neskôr Czartoryských. Cesty Pána Ježiša, či Cesty Matky Božej so svojimi zastaveniami nabádajú návštevníka zamyslieť sa nad vlastným životom a nad mnohým, čo v ňom možno zmeniť. Majstrovsky vkomponovaná architektúra do obrazu krajiny a duchovná sila tohto miesta je taká pôsobivá, že sa dostalo na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Kláštorný komplex je obklopený rozsiahlym parkom s mnohými kaplnkami a kostolmi. Miesta nazývané Olivová hora, Golgota, Hora Sinaj, Sväté schody, Anjelský most a ďalšie pripomínajú biblickú krajinu. Na toto pútnické miesto od detstva chodieval aj Karol Wojtyla s rodičmi, neskôr ako kňaz, biskup, kardinál a pápež. V r. 1979 udelil kostolu titul Bazilika minor. Na stene baziliky od r. 1979 visí obraz, ktorý ho zobrazuje na schodoch chrámu a zo šiat Božej Matky sa sypú kvety k jeho nohám. Popoludní presun autobusom do Wadovic, návšteva kostola sv. Petra Apoštola, ktorý bol postavený ako prejav vďačnosti bohu, že Karol Wojtyla bol vybraný za pápeža a za jeho zázračné prežitie pri atentáte na námestí sv.Petra v r. 1981. Komplex kostola symbolizuje cestu Karola Wojtylu z Wadowic, cez Krakow až do Vatikánu. Chrám bol vysvätený 14.08.1991 pápežom Jánom Pavlom II. počas jeho druhej návštevy vo Wadowiciach. Krátka prehliadka mesta, návšteva Baziliky Minor, možnosť návštevy Múzea a Domu Rodiny Karola Wojtylu. Pokračovanie do Pisarzowic, návšteva záhradníctva, ktoré ponúka pastvu pre oči: azalky, rododendrony a mnohé druhy kvitnúcich kríkov. Ak sa Vám niektoré zapáčia, môžete si nakúpiť. Po dobrom nákupe sa môžete občerstviť v miestnej kaviarni. Pri japonskej záhrade zas nechýba
príjemná čajovňa. Cca 17:30 hod odchod na cestu späť, predpokladaný návrat do Žiliny do 20:30 hod.

Cena zahŕňa:

doprava zájazdovým autobusom a sprievodcu CK

Nepovinný príplatok:

vstupné zájazdové poistenie Union 2 €


PRE KOLEKTÍVY ZVÝHODNENÁ CENA, PROGRAM A MIESTO ODCHODU UPRAVÍME PODĽA POŽIADAVKY

Wadowice

Aktuality

Oznam

30.3.2020 - Dobrý deň vážení klienti,  ...

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,92 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,59 HRK
Turecká lira  EUR 7,61 TRY
Americký dolar  EUR 1,11 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Klima PLUS VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
↑ Nahor