Vianočná Viedeň

Destinácia: Rakúsko, Viedeň, Viedeň (Wien)
Kód zájazdu: 1208269
Cena od: 42 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

04.12.2021 2 dni 42 € +0 € autobusová
11.12.2021 2 dni 42 € +0 € autobusová

Popis zájazdu


Viedeň je krásna po celý rok, ale v čase adventu osobitne žiari a napĺňa duše návštevníkov pokojom i nostalgiou zároveň. Zanechajte na chvíľu predvianočný zhon a doprajte si jednodňovú prestávku, ktorú venujete viedenským predvianočným trhom.

1. deň

Odchod z Prešova v neskorých nočných hodinách. Po príchode do vyzdobenej Viedne Vás čaká prehliadka mesta so sprievodcom. Začnete návštevou najkrajších pamiatok: zámok Hofburg (exteriér), zimná rezidencia cisárskej rodiny Habsburgovcov, prejdete štvrťou múzeí, uvidíte Parlament, Votiv kirche, Štátnu operu, kde sa každoročne konajú operné bály, Univerzitu, katedrálny kostol s námestím sv.Štefana, ulicu Graben, Mauzóleum Habsburgovcov Kapuzinerkirche atď. Individuálne voľno. Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete na Christkindlmarkt,najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí na hlavnej Okružnej triede medzi radnicou a divadlom Burgtheater. Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlási jasne osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku medzi parlamentom a Viedenskou univerzitou. Pozoruhodne zdobené stromčeky a rozprávkové bytosti v parku pri Viedenskej radnici vás isto okúzlia. Nechajte sa zlákať na vianočný punč v rozmanitých variáciách, pečené gaštany, koláče, nádherné vianočné ozdoby, doplnky a hračky z dreva i keramiky alebo sa inšpirujte nápadmi na vianočné darčeky v niektorom z vyše 150 stánkov. Na každého dýchne čaro Vianoc, ktoré doplní bohatý program pre dospelých aj deti. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

2. deň
Príchod v skorých ranných hodinách.

Možnosť aj 1x ubytovanie v Bratislave (cena na vyžiadanie). CK Ezotour si v prípade nutnosti vyhradzuje právo zmeny trasy a poradia programu pri zachovaní obsahu zájazdu, prípadne presun iným dopravným prostriedkom počas prehliadky miest. Pre realizáciu zájazdu pri zachovaní ceny zájazdu je nevyhnutných najmenej 35 účastníkov.

Viedeň

Aktuality

Silvester Zanzibar odlet Bratislava

2.11.2020 -  s veľkou radosťou  vám oznamujeme ...

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,66 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 13,76 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Klima PLUS VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
↑ Nahor