Krásy Liptova a západných Tatier

Destinácia: Slovensko
Kód zájazdu: 1119628
Cena od: 157,17 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Seniorské zájazdy

Výber termínu

03.07.2021 3 dni First Minute 157,17 € +0 € autobusová
27.08.2021 3 dni First Minute 157,17 € +0 € autobusová

Popis zájazdu1.deň:
 odchod z Bratislavy v ranných hodinách, v dopoludňajších hodinách príchod do Liptovského Mikuláša, prehliadka centra mesta – kostol sv. Mikuláša, Synagóga, Župný dom, Pongrácovská kúria, ktorá je spojená so súdom legendárneho zbojníka Juraja Jánošíka, Jezuitský kláštor, Múzeum Čierny orol, kde budova múzea v minulosti plnila funkciu kultúrneho života. Presun do Liptovského Trnovca, fakultatívne vyhliadková plavba po Liptovskej Mare, pokračovanie do očarujúceho Múzea liptovskej dediny v Pribyline, prehliadka múzea so špeciálnym privítaním chlebom so soľou a prípitkom. Odchod na ubytovanie v okolí Popradu.

2.deň:
 raňajky, prehliadka Popradu – námestie sv. Egídia, kostol sv. Egídia, Renesančná zvonica. Odchod do Tatranskej Kotliny, návšteva Belianskej jaskyne - jedinej sprístupnenej vysokohorskej kvapľovej jaskyne v Tatranskom národnom parku.  Presun do Ždiaru, návšteva múzea Ždiarskeho domu, kde sa možno zoznámiť so spôsobom života Goralov žijúcich pod úpätím Belianskych Tatier, predstavuje pôvodnú architektúru, interiér a kroje. Presun peši alebo lanovkou ku Chodníku korunami stromov v Bachledovej doline, odkiaľ sa naskytne krásny výhľad na  štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin i malebné Zamagurie. Návrat na ubytovanie, individuálne voľno.

3.deň:
 raňajky, odchod do Liptovského Hrádku, návšteva hradu a kaštieľa Liptovský Hrádok, presun do Demänovskej doliny, prehliadka jednej z najnavštevovanejších jaskýň Demänovskej jaskyne slobody. Následne presun a návšteva jedinečnej podhorskej osady - Vlkolínec (UNESCO), kde akoby zastal čas a zachovali sa tu unikátne zrubové domy, hospodárske objekty a sady z polovice minulého storočia. Jedinečnosťou Vlkolínca je tiež to, že tu stále žije niekoľko stálych obyvateľov a ich zloženie je od malých detí až po dôchodcov. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.

Aktuality

Silvester Zanzibar odlet Bratislava

2.11.2020 -  s veľkou radosťou  vám oznamujeme ...

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,20 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,58 HRK
Turecká lira  EUR 9,02 TRY
Americký dolar  EUR 1,21 USD

Zobraziť viac

Reklama

BANNER: Roncor BANNER: Firex Slovakia BANNER: RAYS, s.r.o. BANNER: Klima PLUS VP managment, s.r.o.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
↑ Nahor