Dolomitská cesta

Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko Krajina, poznávací zájazd, Taliansko
Destinácia: Taliansko
Kód zájazdu: 1303575
Cena od: 364,27 €
Príplatky od: 12 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

27.06.2024 4 dni First Minute 364,27 € +12 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
4-dňový autokarový zájazd

Perex:
Počas štyroch dní objavíte to najlepšie z oblasti talianskych Dolomitov: majestátne horské masívy Sella Ruppe a Marmolada, najväčšie a najčistejšie severotalianske jazero Lago di Garda, pôvabné pobrežné mestečko Malcesine, 100 metrov vysoký vodopád Cascatta Varone, mesto Bolzano s typickou tirolskou architektúrou a archeologickým múzeom, ktorého unikátom je 5000 rokov starý ľadový muž Ötzi.


Program:
1. deň:
Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 h), tranzit cez Rakúsko do Talianska do oblasti Dolomitov. Navštívime Cortinu d‘Ampezzo, dejisko ZOH 1956, známe exkluzívne turistické centrum, obkolesené majestátnymi štítmi Dolomitov - pešia prechádzka mestom, individuálne voľno. Presunieme sa k horskému jazeru Misurina, kde sa z vyhliadky pokocháme pohľadom na priesmyk Tre Croci (1 800 m n. m.). Ubytovanie v okolí, fakultatívne večera.

2. deň:
Po raňajkách nás čaká prejazd Veľkou dolomitskou cestou, na ktorej je viacero nádherných vyhliadkových zastávok - priesmyk Pordoi (2239 m n. m.) s možnosťou výjazdu lanovkou na plošinu Piz Boe (2950 m n. m.), vyhliadka na veľké masívy Sella Ruppe, Marmolada - najvyšší končiar Dolomitov (3342 m n. m.), Le Tofane, Gruppo del Sorapiss a mnohé iné. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň:
Po raňajkách sa vyberieme k najväčšiemu a najčistejšiemu severotalianskemu jazeru Lago di Garda. Nenecháme si ujsť výstup lanovkou na vrch Monte Baldo (1 747 m n. m.) a z vtáčej perspektívy si vychutnáme výhľad na celé jazero. Poprechádzame sa po pobrežnom mestečku Malcesine a spoznáme aj ďalšiu veľkú atrakciu jazerného okolia - vodopád Cascatta Varone, ktorého prúd padá z výšky takmer 100 m vnútrom skalného masívu. Za malý poplatok vystúpime cez botanickú záhradu na jednotlivé odpočívadlá umiestnené vnútri skalného masívu, odkiaľ vodopád uvidíme. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň:
Raňajky. Dnes  navštívime Bolzano, hlavné mesto provincie Alto Adige s typickou tirolskou architektúrou v uliciach s podlubiami, v ktorých sú ukryté kaviarničky a reštaurácie. Po spoločnej prehliadke mesta sa naskytne možnosť návštevy Archeologického múzea (Museo Archeologico), ktorého unikátom je 5000 rokov starý ľadový muž - Ötzi z doby bronzovej, objavený v roku 1991 v Ötztalských Alpách. Cesta späť na Slovensko, príchod v neskorých večerných hodinách (cca o 22:00 h).


Ubytovanie:
3 x v hoteli/penzióne 3*.

Stravovanie:
3 x raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom. 3x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 3*. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 3 večere. Vstupy. Lanovky. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Doprava:
Autokarová.

Aktuality

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť viac

↑ Nahor