Čo zabaliť na dovolenku

Premýšľate, čo všetko by ste si mali zabaliť do kufra pri ceste na dovolenku? Pripravili sme pre Vás zoznam vecí, ktoré sú pre väčšinu cestovateľov dôležité. V zozname si môžete „odškrtávať” to, čo ste si už zbalili. Šablonu so zoznamom si taktiež môžete stiahnúť a vytlačiť.

Dôležité veci

Oblečenie

Hygienické potreby

Jedlo a pitie

K moru

Pre deti

Cestujete autom

Elektronika

Ostatné

Rady na záver

Vo vlastnom záujme si radšej kúpte pevný kufor. Bežné plátenné kufre nemusia vydržať zaobchádzanie s batožinou na mnohých letiskách. Pevný kufor z pružného materiálu vydrží takmer všetko a hoci sa jedná o väčšiu investíciu, je to investícia v podstate na celý život.

Batožinu si vždy označte štítkom s Vaším menom, adresou, telefónom, trasou letu, dátumom. Stratu alebo poškodenie batožiny môžete reklamovať priamo na letisku. Každé letisko má vyhradenú kanceláriu, kde sa reklamácie podávajú. Tam Vám vystavia potvrdenie pre poisťovňu, prípadne tam môžete požadovať úhradu škôd.

Pri cestovaní lietadlom odporúčame nedávať si všetko do kufra. Dôležité veci (doklady, peniaze), veci citlivé (fotoaparát, kamera), prípadne aj niektoré ďalšie (napr. plavky) si vezmite do príručnej batožiny. Nezabudnite na bezpečnostné pravidlá – do lietadla si nesmiete vziať tekutiny, gély, zbrane, nožničky či iné ostré predmety. Často býva problém aj s kozmetikou, preto vždy pozorne preštudujte pokyny cestovnej kancelárie k Vašemu odletu a na nejasnosti sa radšej opýtajte.

Aktuality

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,90 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,17 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť viac

↑ Nahor