Amsterdam plný prekvapení

Amsterdam plný prekvapení Amsterdam plný prekvapení Nieuwmarkt, Amsterdam plný prekvapení Amsterdam plný prekvapení Pestré domčeky v Amsterdame Rieka Amsterdam Pohľad z výšky na Amsterdam Amsterdam počas Silvestra
Destinácia: Holandsko, Severný Holland (Amsterdam), Amsterdam
Kód zájazdu: 1327888
Cena od: 1 041,71 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Kultúra
Gastro

Výber termínu

25.07.2024 4 dni First Minute 1 149 € +0 € odlet: Viedeň letecká
26.09.2024 4 dni First Minute 1 041,71 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:

4-dňový letecký zájazd
Mesto plné histórie, zmes kultúr, slobody a tolerancie. Pešia zóna Damrak, Kráľovský palác, významné kostoly, Nieuwmarkt s trhom, Štvrť červených svetiel, múzeum Madame Tussaud´s, skanzen s veternými mlynmi, ukážkou výroby a ochutnávkou syra, múzeum piva Heineken, najobľúbenejší romantický holandský Vondelpark, kde si piknikovo posedíte pri pivku Heineken, a na záver kvetinový trh a možnosť návštevy významných múzeí. A večernou "bikovačkou" ukončíme našu návštevu tohto veľkomesta. Rôznorodá chuť Amsterdamu vás určite nesklame!

Program:
1. deň:

Odlet do Amsterdamu, presun do hotela. V popoludňajších hodinách začneme prehliadku mesta, ktoré je plné histórie, pokladov rôzneho typu,mesto slobody či zmesi kultúr a tolerancie. Živá pešia zóna Damrak, námestie Dam s Kráľovským palácom (navštevovaným pri oficiálnychpríležitostiach bývalou kráľovnou). Kostol Nieuwe Kerk, ktorý je miestomumeleckých výstav. Beurs van Berlage, budova starej burzy, dnes koncertnáhala a výstavisko, umiestnené za nákupným centrom Bijenkorf.

2. deň:
Dnes nás čaká plavba po amsterdamských grachtoch a pokračovanie v prehliadke mesta. Kostol Siant Nicolaas, významný symbol Amsterdamu. Navštívime Nieuwmarkt s trhom so starožitnosťami a budovou Waag –najstaršie zachovaný hradný objekt mesta, kde sa v minulosti konali verejnépopravy. Zavítame do štvrte červených svetiel. Známe červené svetlá súzvláštnosťou starých meštiackych domov pozdĺž kanálov symbolizujúce, žev dotyčnom dome je láska na predaj. Nazrieme do múzea Madame Tussaud’s,kde okrem voskových figurín a pohyblivých exponátov na nás čaká jedinečný výhľad na mesto.

3. deň:
Vydáme sa na výlet vlakom do skanzenu Zaanse Schans. Pozrieme si veterné mlyny, výrobu drevákov, remeselnú výrobu a ochutnáme vynikajúcisyr s možnosťou nákupu, drevennú architektúru zo 17. a 18. storočia.V popoludňajších hodinách návrat do Amsterdamu. Čaká na nás ešteneobyčajné múzeum Heineken experience, ktoré zaujme nielen milovníkovpiva. Prejdeme sa najnavštevovanejším a najobľúbenejším holandskýmparkom – Vondelpark s romantickými zákutiami.

4. deň:
Hneď ráno navštívime rušný kvetinový trh a Rembrandtove námestie. Navštívime Rembrandtov dom, v ktorom umelec žil, učil a vytvoril mnohoz jeho najznámejších obrazov. Fakultatívne návšteva diamantových dielní, múzea Vincenta van GoghaRijksmuseum – najväčšie štátne múzeum v Holandsku (s rozsiahlou kolekcioudiel holandských majstrov), resp. individuálne voľno. Presunieme sa na letiskoa odletíme do Viedne.


Ubytovanie:
3x ubytovanie v 3* hoteli

Stravovanie:
3x raňajky

Doprava:
Letecky


Poznámka:
Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA.  3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Výlet do Zaanse Schans vlakom.  Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za vstup do Múzea Vincenta van Gogha (nutné objednať pri kúpe zájazdu). Prepravu počas pobytu v Amsterdame. Pobytovú taxu. Vstup. Cestovné poistenie.

Amsterdam

Aktuality

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,27 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,73 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť viac

↑ Nahor