Istanbul v zime za 5 dní

Destinácia: Turecko
Kód zájazdu: 1262539
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Popis
Mnohí z nás si spájajú Turecko s letom a plážami, ale v Turecku je aj sneh a zima. A Istanbul má svoje čaro v každom ročnom období! Lebo je to mesto mnohých kultúr, a teda určite sa chodí po pamiatkach lepšie v chladnejšom počasí ako v horúčavách. V tomto zájazde máte jedinečnú možnosť navštíviť prvé hlavné mesto Osmanskej ríše – Bursu. Práve tu sa zachovalo mnoho elementov osmanskej architektúry – mešity, hrobky či turecké kúpele, kde sa po exkurzii môžete zahriať. Navštívime aj turecké lyžiarske stredisko Uludag. Nevynecháme prehliadku Istanbulu, ktorá je o mnoho komfortnejšia, ak nie je mesto preplnené turistami. Počas exkurzie navštívime Hagiu Sofiu, Basilicu Cisternu, Modrú mešitu, Grand Bazár, Topkapi palác, kde sa skrýva mnoho pokladov ako 4-tý najväčší diamant na svete či palica, ktorú používal Mojžiš. Už sa na vás tešíme na našom zájazde Istanbul v zime za 5 dní. 

Momentálne, Turecko pre vstup nevyžaduje žiadne očkovania či PCR testy iba platný cestovný pas.

Program
1. deň

Prílet do destinácie
transfer do hotela a ubytovanie
Zájazd Istanbul v zime za 5 dní začína večerou
19:30 plavba na lodi s večerou a tanečným vystúpením brušných tanečníc a pod.

2. deň
Raňajky v hoteli
Exkurzia do mesta Bursa – Bursa je jedným z miest, ktoré bolo súčasťou hodvábnej cesty a bolo centrom obchodovania s hodvábom v Byzantskej ríši. Toto mesto bolo aj prvým hlavným mestom Osmanskej ríše, skôr než dobyli Osmania Konštantínopol. Mesto žije hodvábom aj dnes,  nachádza sa v regióne, kde pestujú veľa ovocia. Aj preto nesie prezývku “zelená Bursa”. V meste sa dochovalo mnoho monumentov z obdobia, keď mesto bolo centrom Osmanskej ríše. Nájdete tu veľa mešít, hrobiek a tureckých kúpeľov. Počas exkurzie nevynecháme Zelenú hrobku, Veľkú mešitu, múzeum mesta Bursa, Yesil Cami a iné.
Obed v meste

V tento deň sa  vyberieme aj na krátku exkurziu do Uludagu, ktoré je len 36 kilometrov od Bursy. Je to známe lyžiarske stredisko a nachádza sa tam aj národný park. Kto bude chcieť, môže si zalyžovať. Lanovkou sa vyvezieme do strediska a užijeme si náhradné výhľady.
Večerný návrat do Istanbulu
Voľný čas

3. deň
Raňajky v hoteli
Dnešný deň zasvätíme historickej časti Istanbulu.
Navštívime ikonické miesta ako Modrú mešitu, ktorú projektoval slávny osmanský architekt Sinan. Výnimočná je aj pre svoje zdobenie stropu iznickou keramikou.
Poprechádzame sa po hippodrome, ktorý vybudovali Rimania v 3. a 4. storočí pred Kristom. Konali sa tu svojho času preteky na vozoch či gladiátorské hry. Nájdete tu aj Konštantínov stĺp, Egyptský obelisk či Hadí stĺp.
Ďalšou zastávkou bude Hagia Sophia, ktorú vybudovali ako grécky ortodoxný chrám v r. 537. Neskôr ju počas Osmanskej ríše premenili na mešitu, následne slúžila ako múzeum a dnes ju využívajú na náboženské účely.
Rannú exkurziu ukončíme na Veľkom bazáre, kde budeme chvíľu nakupovať a nasajeme atmosféru bazáru a jeho vône a môžeme obdivovať aj historickú architektúru.
Na trhovisku si dáme skvelý obed a pokračujeme ďalej.
Našou poslednou zastávkou bude palác Topkapi. Tento palácový komplex vybudovali v polovici 15. storočia a dlho bol politickým centrom Osmanskej ríše. Dnes ten komplex slúži ako múzeum a môžete navštíviť nádvoria, klenotnice, pavilóny zbraní, posvätných relikvií či hárem.
Exkurziu zakončíme veľkolepou Bazilika cisterna. Táto podzemná cisterna bola postavená v 6. storočí pre Justiana I., cisterna má 140 m na dĺžku a 70m na šírku, nachádza sa v nej 336 stĺpov rôznych slohov, ktoré doslova pozbierali z celej ríše. Do cisterny vojde 100 000 ton vody. Bazilika sa po 2 rokoch rekonštrukcie opäť otvorila pre návštevníkov.
17:00 koniec exkurzie
voľný čas

4. deň
Raňajky v hoteli
Dnes sa budeme plaviť cez Bosporský prieliv, kde sa nám ponúkajú dve tváre Istanbulu – európska a ázijská.
Užijeme si plavbu a výhľady na nádherné paláce, mešity či iné historické budovy.
Prídeme do časti mesta Moda, ktorá je známa tým, že je tam veľa obchodíkov so súčasným umením a nájdete tam mnoho lokálnych street food jedál, kde inde ťažko nájdete ako napr. plnené mušle, kumpir (plnené zemiaky), kokorec či wet burger.
Obed v podobe miestneho street foodu 
Po chutnom obede zakončíme exkurziu na Bosporskom moste a návštevou Galatskej veže, odkiaľ sa nám otvárajú panoramatické výjavy a je to aj skvelé miesto na fotografie.
Návšteva bazáru s koreninami
18:00
 koniec exkurzie
voľný čas

5. deň
Raňajky v hoteli
voľný čas
transfer na letisko
odlet domov

*v prípade záujmu možnosť predĺženia pobytu o lyžovačku alebo o viac dní v Istanbule 

Cena zahŕňa
ubytovanie v 4* hoteli
raňajky a 1x večera, 3 x obed
slovensky alebo česky hovoriaci sprievodca
vstupy podľa programu
doprava v destinácii v rámci programu

Cena nezahŕňa
Letenka od 200€
cestovné poistenie štandard: 15€ osoba pobyt
alebo cestovné poistenie exclusive 100% storno: 22,5€ osoba pobyt
osobné výdavky

Aktuality

Balíte sa na dovolenku

17.5.2011 -  Pripravili sme pre vás interaktívny zoznam vecí, ...

BANNER: Nezabudnite zabaliť na dovolenku

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,36 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,19 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť viac

↑ Nahor